شرح خبر

دکتر رضا عسگری، عضو هیات علمی پژوهشگاه دانش های بنیادی و رئیس پژوهشکده نانو و مدیر آزمایشگاه ملی ماده چگال به عنوان عضو جدید هیات ویراستاران علمی مجله معتبر یوروفیزیکزلترز Europhysics Letters انتخاب شده است.


دکتر عسگری تحصیلات کارشناسی را در دانشگاه شریف، کارشناسی ارشد را در دانشگاه شهید بهشتی و دکترای خود را از دانشکده فیزیک دانشگاه شریف در سال ۲۰۰۰ گرفته‌اند. دکتر عسگری جوایز متعدد علمی را در طول دوره فعالیت حرفه‌ای خود کسب کرده‌اند. به طور مثال پژوهشگر برتر در حوزه نانو در ایران، پژوهشگر برتر معرفی شده از وزارت علوم ایران، هر دو در سال ۲۰۱۳. پژوهشگر برتر از طرف معاونت علمی ریاست جمهوری و صاحب کرسی پژوهش از طرف وزارت علوم در سال ۲۰۱۶. هم اکنون استاد عسگری در حال پژوهش در مورد مسائل متفاوت در حوزه سیستم‌های چند ذره‌ای کوانتومی هستند. ایشان به طور خاص در مورد ویژگی‌های انتقال مواد پیشرفته دو بعدی کریستالی به پژوهش می‌پردازد.

استاد عسگری همچنین برروی سیستم گازهای فرمی یک و دو بعدی و نمودار فضای فاز آن‌ها به تحقیق می‌پردازند. وی از هم اکنون عضو هیات سردبیران علمی مجله یوروفیزیکزلترز است.نویسنده خبر: شانت باغرام
کد خبر :‌ 2909
«استفاده از اخبار انجمن فیزیک ایران و انتشار آنها، به شرط
ارجاع دقیق و مناسب به خبرنامه‌ی انجمن بلا مانع است.»‌حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)
  • پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
  • پژوهشکده علوم و فناوری نانو
  • مرکز فناوری‌های کوانتومی ایران
  • دانشگاه صنعتی شریف

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Server: Iran (45.82.138.40)

www.irandg.com