شرح خبر
مرکز بین‌المللی سنکروترون خاورمیانه (سزامی - SESAME) برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کشورهای عضو پروژه‌ی سزامی، دوره‌های آموزشی ۴ تا ۱۲ هفته‌ای برگزار می‌کند.
این دوره‌ها با هدف ظرفیت‌سازی کاربران تابش سنکروترونی در خاورمیانه و با میزبانی ده مرکز پژوهشی در اروپا (Soleil, CERN, CELLS-ALBA, CNRS-Ipanema, Instruct, INFN, ELETTRA, DESY, CYI)، برگزار خواهد شد.
دانشجویان ایرانی با استفاده از بسته‌ی WP3 از این طرح می‌توانند با ارایه‌ی طرح پژوهشی یا آموزشی مرتبط با یکی از باریکه‌خط‌های آزمایشگاه سزامی (که توصیف‌کننده‌ی فعالیت‌های آموزشی یا پژوهشی در یکی از چندین آزمایشگاه‌های سنکروترونی و مراکز آزمایشگاهی اروپایی باشد) در یکی از این مراکز اقامت کرده و ضمن انجام طرح خود، با کارکرد، روش‌ها و تکنیک‌های تخصصی آزمایشگاهی آشنا شوند. هزینه‌های این طرح آموزشی از جمله سفر و اقامت برای پذیرفته‌شدگان در قالب طرح اُپن‌سزامی (چشم‌انداز 2020 اتحادیه‌ی اروپا) پرداخت خواهد شد.
لازم است علاقه‌مندان پس از مطالعه جزئیات کامل این طرح و تکمیل مدارک خواسته‌شده، (از جمله تهیه‌ی چارچوب پروژه‌ی علمی و نیز مکاتبه رسمی با مراکز میزبان برای دریافت نامه‌ی پذیرش) درخواست خود را تا پیش از ۱۵ تیر ۱۳۹۷ (6 جولای 2018) برای کارگروه اُپن‌سزامی بفرستند.
برای آگاهی بیشتر به نشانی زیر وارد شوید:
http://www.opensesame-h2020.eu/en/pages/bursaries


نویسنده خبر: سمانه کیایی
کد خبر :‌ 2539
«استفاده از اخبار انجمن فیزیک ایران و انتشار آنها، به شرط
ارجاع دقیق و مناسب به خبرنامه‌ی انجمن بلا مانع است.»‌حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Webmaster : Ali Meschian : www.irandg.com

www.irandg.com