شرح خبر
تنوع در داوری مقالات
19-24 شهریور 1397


هفته‌ی داوری مقالات بستری است برای گفتگوی جهانی درباره‌ی موضوع گوناگونی و دربرگیری در فرایند داوری مقالات
گروهی از سازمان‌ها شامل ناشران، جوامع عملی و دانشگاه‌ها برای چهارمین سال پیاپی گردهم آمدند تا بار دیگر برای برگزاری هفته‌ی داوری مقالات با یکدیگر همکاری کنند. سازمان‌های مختلف برای تحکیم و بزرگداشت فرایند داوری در روند انتشار مقالات عملی در طول این هفته فعالیت‌ها و مراسم مختلفی برگزار می‌کنند. هدف از انتخاب موضوع "گوناگونی و دربرگیری" برای هفته‌ی داوری مقالات امسال ایجاد فرصتی است برای پژوهش درباره‌ی گستره‌ای از موضوعات مربوط و چالش‌های پیش رو در فرایند داوری علمی.
از نوزده تا بیست و چهار شهریور امسال، فعالیت‌های متنوعی در این زمینه در سراسر جهان برگزار خواهد شد. در همین راستا از همه‌ی کسانی که به هر طریقی و در گوشه‌ای از دنیا در فرایند داوری مقالات شرکت دارند دعوت می‌کنیم تا در این مراسم شرکت کنند. اگر قصد برگزاری مراسمی در این راستا دارید می‌توانید از گزینه‌ی "Event in a Box" استفاده کنید. این گزینه هر آنچه برای برگزاری مراسم زیر نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد:
کارگاه
کنگره‌ی مجازی (وبینار)
سخنرانی یا سمینار
نوشتن مقاله یا بلاگ
اطلاعات بیشتر درباره‌ی "Event in a box" به زودی در وب‌سایت هفته‌ی داوری مقالات در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
در طول این هفته بحث و تبادل نظر آزاد درباره راهکارهای مختلف در نظر گرفتن گوناگونی و دربرگیری در فرایند داوری مقالات و چگونگی تأثیر آن در بهبود این فرایند تشویق و ترویج خواهد شد. هدف از این بحث‌ها ایجاد و افزایش آگاهی درباره تعصبات ضمنی و صریح هنگام داوری مقالات روی موضوعاتی همچون جنسیت، اقلیت گروهی و محققان جوان و همچنین شکاف جنسیتی در نویسندگان مقالات علمی است.

کد خبر :‌ 2549
«استفاده از اخبار انجمن فیزیک ایران و انتشار آنها، به شرط
ارجاع دقیق و مناسب به خبرنامه‌ی انجمن بلا مانع است.»‌حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)
  • پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
  • پژوهشکده علوم و فناوری نانو
  • مرکز فناوری‌های کوانتومی ایران
  • دانشگاه صنعتی شریف

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Server: Iran (45.82.138.40)

www.irandg.com