شرح خبر
اتحادیه بین‌المللی فیزیک محض و کاربردی (IUPAP) نیاز خاصی را برای تقویت مشارکت زنان در فیزیک تشخیص داده است. مجموعه کنفرانس‌های IUPAP در مورد زنان در فیزیک، که توسط گروه کاری ۵ IUPAP سازماندهی شده است، نه تنها دارای سابقه موفقیت و رشد است، بلکه باعث ایجاد تفاوت در جامعه فیزیک نیز شده است. هشتمین کنفرانس از این مجموعه به صورت مجازی طی ۱۰ تا ۱۴ جولای ۲۰۲۳ با میزبانی هند برگزار می‌شود و به طور مشترک توسط کارگروه جنسیت در فیزیک (GIPWG) انجمن فیزیک هند (IPA) و موسسه تاتا سازماندهی می‌شود. این کنفرانس توسط مرکز آموزش علوم هومی بابا (HBCSE) - یک مرکز ملی TIFR، که به شدت بر ارتقای کیفیت و برابری در آموزش علوم و ریاضیات از مقطع ابتدایی تا سطوح مقدماتی کالج متمرکز است، برگزار خواهد شد.

سازماندهی ICWIP2023 در هند فرصتی بی‌نظیر برای پیشبرد تعهد هند به هدف ارتقای زنان در فیزیک است. علاوه بر این، بسیاری از ابتکارات در کشور برای حمایت از برابری جنسیتی در علم به عنوان نمونه‌های گویا برای کشورهای در حال توسعه است.
این برنامه شامل جلسات عمومی، کارگاه‌های تعاملی، ارائه پوستر و جلسات مجازی خواهد بود. علاوه بر مقالات کشوری که وضعیت زنان در فیزیک را نشان می دهد، شرکت کنندگان ثبت نام شده می‌توانند در زمینه فیزیک، آموزش فیزیک و مسائل جنسیتی مشارکت داشته باشند.
جلسه برگزاری پوستر به طور گسترده بر اساس موضوعات زیر است: اخترفیزیک و کیهان‌شناسی، فیزیک هسته‌ای و اتمی ، ذرات، شتاب دهنده لیزر، اپتیک، فیزیک پلاسما، اطلاعات کوانتومی، فیزیک ماده چگال، فیزیک در مقیاس نانو، فیزیک پزشکی، و زنان و دختران در آموزش فیزیک.

آدرس کنفرانس:
https://icwip2023.hbcse.tifr.res.in/
نویسنده خبر: اکرم میرحسینی
کد خبر :‌ 3894

آمار بازدید: ۲۵۲
همرسانی این خبر را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید:
«استفاده از اخبار انجمن فیزیک ایران و انتشار آنها، به شرط
ارجاع دقیق و مناسب به خبرنامه‌ی انجمن بلا مانع است.»‌


صفحه انجمن فیزیک ایران را دنبال کنید
حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)
  • پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
  • دانشگاه صنعتی شریف
  • دانشکده فیزیک دانشگاه تهران

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Server: Iran (45.82.138.40)

www.irandg.com