فراخوان جایزه ی توسلی
 ۱۴۰۱ خورشیدی

انجمن فیزیک ایران با هدف توسعه روش‌های فیزیک تجربی و ترویج همکاری صنعت‍کاران فیزیک پیشه با جامعه دانشگاهی جایزه ای را از سال ۱۴۰۱ اهدا خواهد کرد. این جایزه  به پاس سالها تلاش استاد بزرگوار    دکتر محمدتقی توسلی در تدوین و توسعه روشهای اندازه گیری «جایزه توسلی» نامیده  می شود.
جایزه توسلی  هر دوسال یکبار  به‌ فردی اهدا می شود که یک کمیت قابل سنجش را بر اساس نیاز معنی‌دار در صنعت یا پژوهش  به‌صورت دقیق و به‌روش علمی اندازه‌گیری کرده و آن‌را به‌صورت قابل تکرار و قابل اثبات گزارش کند. جایزه علاوه بر پژوهش های فیزیک به‌حوزه اندازه‌شناسی نیز تعلق می‌‌گیرد.


شرايط شرکت و انتخاب :
هیئت داوران به فعالیت‌هایی که ویژگی‌های زیر را داشته باشند توجه بیشتری خواهند کرد:
الف-  بنیان علمی مستحکم
ب- ارتقای محدوده ی قابل اندازه‌گیری و نیز ارتقای صحت و دقت اندازه گیری‌ها
پ- نوآوری و خلاقیت در فرآیند و روش اندازه‌گیری بکار رفته
ج - اثبات و تکرار پذیری

نحوه نامزدی و ارسال مدارک
•     متقاضیان لازم است که  شرح کار خود را در چارچوب یک گزارش فنی برای هیات داوران را  حداکثر تا ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ به کمیته داوری به نشانی tavasoli@psi.ir ارسال نمایند.
•    کمیته داوری که توسط انجمن فیزیک ایران مشخص شده است، تمامی درخواست های رسیده را بررسی خواهد کرد و افراد برگزیده را انتخاب و معرفی می‌کند.

مبلغ و تعداد جایزه
جایزه شامل مبلغ ۲۰ میلیون تومان به‌‌صورت نقدی، لوح انجمن فیزیک، یکسال حق‌عضویت انجمن فیزیک، دعوت به‌شرکت و ارائه سخنرانی در کنفرانس سالانه فیزیک است.

زمان اهداء جایزه
این جایزه در کنفرانس فیزیک ایران در شهریورماه اهداء می‌شود .از برنده دعوت می‌شود که در برنامه‌ی کنفرانس  کار پژوهشی خود  را ارائه کند.

جزییات بیشتر این جایزه در وبگاه زیر اطلاع رسانی شده است.
http://www.psi.ir/f/tavasoli
•    مهلت ارسال مدارک متقاضیان تا ۱۵ تیرماه تمدید شد
•    دریافت مدارک به نشانی  رایانامه  tavasoli@psi.ir

حامی جایزه
شرکت رایان فن کاو اندیش
برگزیده دوره اول جایزه توسلی، سال ۱۴۰۱

کمیته داوری جایزه توسلی ۱۴۰۱، پس از بررسی دستاوردهای متقاضیان در حوزه توسعه روش‌های اندازه‌گیری به‌اتفاق آرا آقای دکتر علی اکبر خُرشاد را به‌پاس تلاش‌هایشان در توسعه روش اندازه‌گیری مکان ذرات در چاه پتانسیل انبرک نوری به‌روش ماره و همچنین توسعه و بومی‌سازی دانش فنی اندازه‌گیری کمیت‌های موثر در دوربین‌های مریی و حرارتی، شایسته دریافت اولین جایزه توسلی دانسته‌اند. این جایز به‌دلیل رویکرد مورد توجه در اندازه‌گیری به‌لحاظ درنظر‌گیری منابع خطا، تکرار‌پذیری، تعمیم‌پذیری و  تلاش برای تطبیق با استانداردهای ملی و بین‌المللی به ایشان تعلق گرفت.


آمار بازدید: ۲۶۲۷
همرسانی این مطلب را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید:صفحه انجمن فیزیک ایران را دنبال کنید

حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)
  • پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
  • دانشگاه صنعتی شریف
  • دانشکده فیزیک دانشگاه تهران

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Server: Iran (45.82.138.40)

www.irandg.com