شرح خبر
سومین سمینار 2 روزه تخصصی فیزیک و آزمایشگاه ویژه دبیران فیزیک کردستان، در روزهای پنجشنبه و جمعه 26 و 27 بهمن‌ماه 1396 در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد. این سمینار با حمایت معاونت آموزش متوسطه و اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان و با حضور کارشناسان و پیشکسوتان فیزیک، فناوری نانو و آموزش فیزیک استان کردستان و نماینده گروه تألیف کتب درسی فیزیک دوره متوسطه ایران برگزار شد.در بخشی از این سمینار به همت آقای سلیمان رسولی نماینده ایران در برنامه بین‌المللی آموزش معلمان (HST2017)، به‌طور مستقیم با قسمت آشکارساز ATLAS در سرن ارتباط برقرار شد و در این ارتباط 70 دقیقه‌ای دکتر استیون گلد فارب (Steven Goldfarb) از متخصصان مرکز سرن و همکارانشان، اجزای مختلف مرکز در عمق 100 متری زمین را تشریح و با شرکت کنندگان در سمینار، بحث و تبادل نظر انجام دادند. در این گفت‌‌و‌گوی تصویری که به روش ویدیو کنفرانس انجام گرفت، پرسش‌ و پاسخ‌های متعددی میان شرکت‌کنندگان و کارشناسان مرکز تحقیقاتی بین‌المللی سرن رد و بدل شد.
در این سمینار به انتخاب کمیته اجرایی، 10 سخنرانی در زمینه فیزیک و آموزش فیزیک، روش‌های تدریس و فناوری‌های نوین آموزشی، 2 فیلم آموزشی در زمینه روش تدریس، یک فیلم درباره آشنایی با سازمان پژوهش‌های هسته‌ای اروپا، سرن(CERN)، و اهداف، دستاوردها و فعالیت‌های آن اجرا و نمایش داده شد.
چنین سمینارهایی در حوزه آموزش و پرورش، در به‌روزرسانی دانش معلمان و همچنین آشنایی بیشتر آنها با روش‌های نوین آموزش فیزیک و همچنین ارتباط آنها با مراکز بین‌المللی تحقیقاتی فیزیک و آموزش فیزیک بسیار مؤثر است.
سرن (CERN) بزرگ‌ترین مجموعه آزمایشگاهی دنیا در زمینه فیزیک ذرات بنیادی و فیزیک هسته‌ای است که این مجموعه عظیم در شهر میرین و در مرز مشترک فرانسه و سوئیس واقع شده است.
آزمایشگاه فیزیک ذره‌ای جهان در سال 1954 در کشور سوئیس ایجاد شده و دبیران فیزیک ایران از سال 2011 هر ساله در دوره‌های آموزشی و تحقیقاتی این مرکز شرکت دارند.
بیش از 2500 دانشمند فیزیک، 1800 دانشجوی دکترا و پسا دکترا و 180 انستیتو و آزمایشگاه از 42 کشور جهان با این آزمایشگاه همکاری دارند.

نویسنده خبر: سمانه کیایی
کد خبر :‌ 2428

آمار بازدید: ۱۶۰
همرسانی این خبر را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید:
«استفاده از اخبار انجمن فیزیک ایران و انتشار آنها، به شرط
ارجاع دقیق و مناسب به خبرنامه‌ی انجمن بلا مانع است.»‌


صفحه انجمن فیزیک ایران را دنبال کنید
حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)
  • پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
  • مرکز فناوری‌های کوانتومی ایران
  • دانشگاه صنعتی شریف
  • دانشکده فیزیک دانشگاه تهران

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Server: Iran (45.82.138.40)

www.irandg.com