شرح خبر

«جايزة عليمحمدي» در سال 1392 به آقای امین صالحی براي رسالة دكتري با عنوان «اترکتورها، حالت‌های سیستم و اندازه‌گیری مشاهدات کیهانی در مدل‌های مختلف کیهان‌ شناسی»‌ اعطا شد.


دکتر امین صالحی  فارغ‌التحصيل دانشگاه گیلان است و کار پژوهشی خود را در گروه فيزيك این دانشگاه و زيرنظر و راهنمايي دكتر حسین فرج اللهی دانشیار فیزیک دانشگاه گیلان در دی ماه 1391 به  سرانجام رسانده است.

 

 

 هیات داوران، به دلیل اهمیت و کیفیت نتایج رساله و نیز تولیدات علمی ارزشمند،  از میان داوطلبان جایزه، ایشان را شایسته دریافت این جایزه دانستند.

«جايز‌ة عليمحمدي» از سال ۱۳۹۰ توسط پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي و انجمن فيزيك ايران، پایه گزاری شده است و به بهترین  رساله‌ي دكتراي فيزيك، كه در داخل كشور انجام شده باشد اعطا مي‌شود. ارزش مادی این جایزه ۱۰ میلیون تومان است.
اين جايزه به پاس خدمات علمي و دانشگاهي شهيد دكتر مسعود عليمحمدي، استاد فقيد دانشگاه تهران و اولين  دانش‌آموختة دكتراي فيزيكِ داخل كشور كه نقش  مؤثري در زيرساخت علمي پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي داشته است و همچنين برای تلاش‌هاي وي براي برپايي تحصيلات تكميلي در ايران، نامگذاري شده است.

مراسم اعطاي جايزه همزمان با افتتاحية «بیستمین كنفرانس بهارة فيزيك» روز چهارشنبه 1 خردادماه 1392 در پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي در حضور مسئولان پژوهشکده و  نمایندگان انجمن فیزیک ایران برگزار شد.نویسنده خبر: سمانه کیایی
کد خبر :‌ 1056

آمار بازدید: ۳۸۳
همرسانی این خبر را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید:
«استفاده از اخبار انجمن فیزیک ایران و انتشار آنها، به شرط
ارجاع دقیق و مناسب به خبرنامه‌ی انجمن بلا مانع است.»‌


صفحه انجمن فیزیک ایران را دنبال کنید
حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)
  • پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
  • دانشگاه صنعتی شریف
  • دانشکده فیزیک دانشگاه تهران

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Server: Iran (45.82.138.40)

www.irandg.com