شرح خبر

دکتر محمدرضا رحیمی تبار استاد دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف کتابی را با عنوان " آنالیز و بازسازی داده محور از سیستم های دینامیکی پیچیده و غیرخطی" Analysis and Data-Based Reconstruction of Complex Nonlinear Dynamical Systems را با انتشارات معتبر و معروف شپرینگر به چاپ رسانده است.

دکتر محمدرضا رحیمی تبار

در این کتاب به سوال بنیادین در حوزه آنالیز سیستم های پیچیده پرداخته می شود. سوال اساسی این چنین است: در صورتی که سری (زمانی یا مکانی) از داده های تجربی (یک یا چندمتغیره) داشته باشیم، چگونه می توانیم این سری داده ها را به صورت غیرپارامتری آنالیز کرده و در مورد ویژگی های کلی سیستم مانند افت و خیز داده ها (از نوع پخشی یا با وجود جهش ... ) اطلاعات به دست آورد و معادله حاکم بر فرایند تصادفی را استخراج کرد؟

دکتر محمد رضا رحیمی تبار استاد فیزیک در دانشگاه شریف است که بیش از 120 مقاله علمی دارد. رحیمی تبار عضو بنیاد آلکساندر فون هومبلت در دانشگاه های الدنبرگ و بن می باشد.

ایشان استاد مدعو مرکاتور در دانشگاه اسنابروک Osnabrück Universityو عضو وابسته مرکز

بین المللی فیزیک نظری عبدالسلام هستند.

این کتاب حاصل بیش از دو دهه پژوهش علمی در فیزیک فرایندهای تصادفی و سیستم های پیچیده و درس های دوره دکتری در این حوزه می باشد.نویسنده خبر: شانت باغرام
کد خبر :‌ 2775
همرسانی این مطلب را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید:
«استفاده از اخبار انجمن فیزیک ایران و انتشار آنها، به شرط
ارجاع دقیق و مناسب به خبرنامه‌ی انجمن بلا مانع است.»‌


صفحه انجمن فیزیک ایران را دنبال کنید
حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)
  • پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
  • مرکز فناوری‌های کوانتومی ایران
  • دانشگاه صنعتی شریف

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Server: Iran (45.82.138.40)

www.irandg.com