شرح خبر

«جايزة عليمحمدي» در سال ۱۳۹۳ به آقای دکتر علی اقبالی براي رسالة دكتري با عنوان «‫مباحثي در مورد مدل هاي سيگماي ابر پواسون- لي ‪-T‬دوگان روي‬
‫ابرخمينه ها‬»‌ اعطا شد.


دکتر علی اقبالی  فارغ‌التحصيل دانشگاه شهید مدنی آذربایجان است و کار پژوهشی خود را زيرنظر و راهنمايي آقای دكتر عادل رضایی اقدم در شهریور ۱۳۹۲ به سرانجام رسانده است.

 

 

 هیات داوران جایزه امسال، به دلیل اهمیت و کیفیت نتایج رساله و نیز تولیدات علمی ارزشمند و متمرکز،  از میان داوطلبان جایزه، ایشان را شایسته دریافت این جایزه دانستند.


«جايز‌ة عليمحمدي» از سال ۱۳۹۰ توسط پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي و انجمن فيزيك ايران، پایه گزاری شده است و به بهترین  رساله‌ي دكتراي فيزيك، كه در داخل كشور انجام شده باشد اعطا مي‌شود. ارزش مادی این جایزه ۱۰ میلیون تومان است.


اين جايزه به پاس خدمات علمي و دانشگاهي شهيد دكتر مسعود عليمحمدي، استاد فقيد دانشگاه تهران و اولين  دانش‌آموختة دكتراي فيزيكِ داخل كشور كه نقش  مؤثري در زيرساخت علمي پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي داشته است و همچنين به پاس تلاش‌هاي وي براي برپايي تحصيلات تكميلي در ايران، به نام ایشان نامگذاري شده است.


مراسم اعطاي جايزه همزمان با برگزاری  «بیست و یکمین كنفرانس بهارة فيزيك» روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ در پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي در حضور مسئولان پژوهشکده و  نمایندگان انجمن فیزیک ایران برگزار شد.
نویسنده خبر: مسئول خبر
کد خبر :‌ 1440

آمار بازدید: ۵۹۶
همرسانی این خبر را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید:
«استفاده از اخبار انجمن فیزیک ایران و انتشار آنها، به شرط
ارجاع دقیق و مناسب به خبرنامه‌ی انجمن بلا مانع است.»‌


صفحه انجمن فیزیک ایران را دنبال کنید
حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)
  • پژوهشگاه دانش‌های بنیادی
  • دانشگاه صنعتی شریف
  • دانشکده فیزیک دانشگاه تهران

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Server: Iran (45.82.138.40)

www.irandg.com